Salı, Mart 31, 2020

.

      (0246) 606 06 12

Okulumuz

Köyümüzde, 1939    Yılında  köy odasında açılmış olup, uygulanan bu öğretimin süresi üç yıldır.Bu zamanda  İlkokul açıldığında öğretmen olarak Eğitmen Mustafa UYSAL bulunmaktaydı. 1945 yılında okul olarak kullanılan  köy odası köylüler tarafından yıkılarak tek sınıflı bir okul  yaptırılmıştır.

 

 

 

.be

 

 

Eğitim 1945 ten 1954 e kadar bu tek derslikli sınıfta devam etmiştir.1954 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2 derslikli bir okul ve 20 Ekim 1974 yılında  bu okulun yanına 3 derslik daha ilave  edilmiş 1986 yılına kadar bu 5 derslik kullanılmış. Gerek öğrenci azlığı gerekse öğretmen olmadığı için bu tarihten sonra 1954  yılında yapılan okul binası kullanılmamıştır.

Şu an eğitim yeni yapılan 3 derslikli okulda  birleştirilmiş sınıf statüsünde ve ilköğretim  5. sınıfa kadar düzeyde devam etmektedir. 6. sınıftan yukarısı Eğirdir’deki okullara taşımalı olarak devlet tarafından  gönderilmektedir. Okulumuza 2004 yılından itibaren ana okulu bölümü de açılmıştır.Okul Müdürlüğünden alınan bilgilere göre;
TOPLAM

21  ÖĞRENCİ VARDIR

 

Köyümüzde açılan ilk okuldan mezun olan öğrencilerden Eğitmen Veli YILDIRIM daha sonra Milli Eğitim Müfettişliği, Milli Eğitim Müdürlüğü, Eğirdir Kaymakam Vekilliğinde bulunmuş ve köy gençlerinin okumakla daha iyi yerlere gelebileceğini göstermiş ve köyümüz ve köylümüzün ; Atatürk’ün bahsettiği “Muasır medeniyet seviyesine” gelmesinde bir katkıda bulunmuştur. 

Köyümüzdeki eğitim ve öğretimde emeği geçen Öğretmen öğrenci devlet memuru ve köy ileri gelenlerine ölenlere Allah’tan rahmet, hayatta kalanlara uzun ömürler diliyoruz.

Hazırlayan

Şükrü KAYA  Mustafa oğlu
Hümmet ÇİFTÇİ Burhan oğlu